Kā iemācīties spēlēt ģitāru?

Šķiet gandrīz ikviens no mums ir kādreiz sapņojis iemācīties spēlēt ģitāru.

Cilvēki, kuri ir apveltīti ar muzikālo dzirdi var to izdarīt bez lielas piepūles. Līdzīgi arī tie, kas skolas mūzikas stundās ir cītīgi mācījušies vai pat apmeklējuši un pabeiguši mūzikas skolu varēs iemācīties ģitāru daudz vieglāk, jo bāze jau ir ielikta.

Turpinājumā aplūkosim, kā iemācīties spēlēt ģitāru parastam cilvēkam bez priekšzināšanām soli pa solim:

  1. Pats būtiskākais ir apņemšanās un gribasspēks. Nesapņojiet, ka iemācīsieties spēlēt dažu dienu laikā. Atvēliet dažu dziesmu apgūšanai vismaz vienu mēnesi un esiet pacietīgi. Ja turpināsiet, panākumi neizpaliks.
  2. Sāciet ar ģitāras spēles pamatiem, piemēram, iemācieties, kā turēt ģitāru, kā to noskaņot un kā spēlēt pamata akordus. Internetā var atrast daudzas ģitāras spēles nodarbības un pamācības iesācējiem latviešu, bet krietni vairāk angļu un krievu valodās.
  3. Izmantojiet mācību videoklipus: YouTube un citās video koplietošanas vietnēs. Šeit atradīsiet daudzas bezmaksas ģitāras apmācības, sākot no iesācēju līdz pat pieredzējušu spēlmaņu līmenim. Meklējiet cienījamus instruktorus, kuriem ir labas atsauksmes un skaidrs mācību stils.
  4. Apsveriet iespēju izmantot kursus internetā. Tiešsaistes kursi nodrošina strukturētu pieeju ģitāras apguvei, un nodarbības ir pielāgotas jūsu prasmju līmenim. Tādas vietnes kā Udemy vai Skillshare ir pieejami kursi visiem līmeņiem.
  5. Regulāri praktizējieties: Lai uzlabotu ģitāras spēles prasmes, ļoti svarīgi ir pastāvīgi vingrināties. Katru dienu atvēliet laiku vingrinājumiem un mēģiniet ievērot grafiku.
  6. Izmēģiniet ģitāras aplikācijas: ir pieejamas daudzas ģitāras aplikācijas, kas var palīdzēt apgūt akordus, skalas un dziesmas. Dažas populāras ir GuitarTuna un Yousician.
  7. Nopērciet ģitārapmācības grāmatas. Latviešu valodā ir izdotas vairākas jēdzīgas grāmatas, kur ģitārspēles pamatu apgūšana ir sadalīta pa līmeņiem. Jāņem gan vērā, ka dažas grāmatas ir paredzētas klasiskajai – spāņu ģitārai, bet citas biežāk lietotajai ģitārai ar metāla stīgām.
  8. Pievienojieties ģitāristu forumam vai kādai FB grupai. Saglabāt motivāciju ir kritiski svarīgi, bet nepavadiet šādās grupās pārāk ilgu laiku. Daudz būtiskāk ir trenēties.
  9. Atrodiet skolotāju. Šis principā ir pats labākais padoms, bet ne visiem tuvumā ir pieejami ģitārspēles skolotāji un arī finanses var būt ierobežotas.
  10. Ievērojiet balansu starp mācībām un brīvo spēlēšanu. Mācīties precīzi nospēlēt notis un akordus ir svarīgi, taču vienlīdz svarīgi ir saglbāt prieku spēlējot. Atvēliet laiku, kad pastrinkšķināsiet tikai savam priekam. Kad iemācīsieties dažus akordus jau varat pāriet pie savu dziesmu sacerēšanas. Pakāpi augstāk jau būs īstais brīdis mācīties akordu pārejas.

Iemācīties spēlēt ģitāru var bez skolotāja var, bet tas būs grūtāk. Ļoti ieteicams būtu paņemt skolotāju vismaz uz 1 – 2 nodarbībām, lai viņš iemāca kā pareizi turēt ģitāru un likt pirkstus uz ladām. Tas ietaupīs ļoti daudz laiku nākotnē.

 

Leave a Comment